Izandakoa

Mendizabal Mendizabal, Garbiñe argazkia
Mendizabal Mendizabal, Garbiñe
Titulazioa :
Euskal Filologian lizentziaduna. HIZNET Hizkuntza Plangintza graduondokoa (UPV/EHUko berezko titulua).
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania.
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2018-01-10)

    Eva Juez Garmendia-k ordezkatua

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-10)

    Irune Berasaluze Lazkano-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / 2018-01-10)

    Eva Juez Garmendia-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Estíbaliz Larrauri Aranguren-ek ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-10)

    Eva Juez Garmendia-k ordezkatua

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-10)

    Aitor Urrutia Oianguren-ek ordezkatua

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-16 / 2018-01-10)
  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-05-23 / 2018-01-10)

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Hezkuntza Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-26 / 2017-05-23)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-11-24 / 2012-08-28)

    Joseba Egibar Artola ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-11-24)

    Ana Otadui Biteri-k ordezkatua

  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2010-11-16 / 2013-03-26)

VIII. Legealdia

  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2007-10-22 / 2010-11-16)

Alderdi politikoetako karguak

  • Uri Buru Batzarreko lehendakari hainbat urtetan.

Beste kargo publiko batzuk

  • Zaldibiako zinegotzia (1991-1995)(2011-2014).
    Gipuzkoako Foru Aldundiko Euskararen Normalkuntzako zuzendaria (1991-1995).
    Eusko Jaurlaritzako Euskararen Aholku Batzordeko kidea (2007tik gaur arte).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • EIZIE - Euskal Itzultzaileen Elkarteko kidea.