Izandakoa

Sainz de la Maza Arrola, Karmelo argazkia
Sainz de la Maza Arrola, Karmelo
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Ingelesa

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-10-22)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 1999-10-22)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 1999-10-22)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-04 / 1999-10-22)

    Xabier Ormaetxea Garai-k ordezkatua

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1998-09-01)

    Eusebio Larrazabal Olabarri ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1998-09-01)

    Joseba Andoni Aurrekoetxea Bergara ordezkatu zuen

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1996-05-15)
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Lehendakariordea (1996-05-15 / 1998-09-01)

    Juan M.ª Ollora Otxoa de Aspuru ordezkatu zuen

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1996-05-15 / 1998-09-01)

    Juan M.ª Ollora Otxoa de Aspuru ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-04-03)

    Joseba Egibar Artola-k ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-04-03)

    Itziar Alba Orbegozo-k ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-04-03)

    Juan M.ª Juaristi Lizarralde-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJ-PNVko Euskadi Buru Batzarreko Idazkaria