Izandakoa

Iruin Sanz, Iñigo argazkia
Iruin Sanz, Iñigo
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Euskara, erdara

X. Legealdia

  • EAEko Hauteskunde Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-05-28 / 2016-06-21)

    Iker Urbina Fernández-ek ordezkatua

VIII. Legealdia

  • EAEko Hauteskunde Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-12-27 / 2009-11-10)

VII. Legealdia

  • EAEko Hauteskunde Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-01-15 / 2005-12-27)

    Miguel Castells Artetxe ordezkatu zuen

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Ezker Abertzalea Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1997-11-18)

    Manuel Raúl Reyero Redondo-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1998-09-04 / 1998-11-25)

IV. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • HBren Mahai Nazionalaren kide ohia.

Beste kargo publiko batzuk

  • 1989tik 1993 arte senadorea.