Izandakoa

Ansotegi Elordi, Fátima argazkia
Ansotegi Elordi, Fátima
Titulazioa :
Zientzia Politikoetan eta Soziologian Lizentziatua (Deustuko Unibertsitatea)
Lanbidea :
Soziologoa
Hizkuntzak :
Euskara, Ingelesa

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2012-12-28)

    Jon Aiartza Zallo-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2010-02-09 / 2012-08-28)

    José María González Zorrilla ordezkatu zuen

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-02-09)

    Miren Josune Gorospe Elezkano-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2008-01-16 / 2009-11-06)

    Iñigo Urkullu Renteria ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Zinegotzia Gernika-Lumon (1999-2003); Zinegotzia Ondarroan (2011-); Legebiltzarkidea IX. legegintzaldian