Izandakoa

Berriozabal Bóveda, Jone argazkia
Berriozabal Bóveda, Jone
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna, Zuzenbide publikoan espezializatua (Deustuko Unibertsitatea). Irakaskuntzarako Gaitasun Ziurtagiria (IGZ). Zinpeko itzultzaile eta interpretari lanetan aritzeko habilitazioa (euskara-gaztelania eta gaztelania-euskara).
Hizkuntzak :
Euskara (C2,4HE), ingelesa, gaztelania
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Estíbaliz Larrauri Aranguren-ek ordezkatua

  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2017-01-12 / )

    Estíbaliz Larrauri Aranguren ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakaria (2016-12-12 / )
  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-01-12)

    Rakel Molina Pérez-ek ordezkatua

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-02-14 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2014-09-12 / 2017-02-14)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2008-04-02 / 2009-01-06)

    Iñaki Gerenabarrena Martínez de Lahidalga ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2008-04-15 / 2009-01-06)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2008-04-15 / 2009-01-06)

    Javier Carro Iglesias ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2008-05-09 / 2009-01-06)

    Arantza Aurrekoetxea Bilbao ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Araba Buru Batzarreko idazkaria, EAJ-PNVren Arabako Herrialde Buru Batzarra (2016ko urtarriletik aurrera).
    Euzko Gaztedi-EGIko Arabako herrialde buru batzarreko kide ohia (2002-2007).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Arabako Abokatuen Elkarte Ohoretsuko kidea.
    Sabino Arana Fundazioko bazkidea.
    Euskal Herriko Txistularien Elkarteko kidea.