Izandakoa

Fernández López de Uralde, José Miguel argazkia
Fernández López de Uralde, José Miguel

Lanbidea : Abokatua

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2008-09-30 / 2009-04-03)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (2008-10-03 / 2009-04-03)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (2008-10-03 / 2009-04-03)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2008-10-01 / 2009-01-06)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2008-10-01 / 2009-01-06)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2008-10-01 / 2009-01-06)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-10-01 / 2008-10-09)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Idazkaria (2008-10-09 / 2009-01-06)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako Lurralde koordinatzailea.Ezker Batua Berdeak -eko Kontseilu Politiko Federala

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Biltzar Nagusien prokuradorea 1999-2008

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua. Clara Campoamor elkartearen Euskadiko ordezkaria. Fernando Buesa fundazioko batzordekidea. Animaliak babesteko elkarteetako laguntzailea.