Izandakoa

Iparragirre Etxeberria, Peio argazkia
Iparragirre Etxeberria, Peio
Lanbidea :
Industri Maisua.
Hizkuntzak :
Euskera ; gaztelania

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-12-21 / 2016-10-21)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-06-30 / 2016-10-21)

    Xabier Agirre López ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-05-13 / 2012-08-28)

    Juan José Ibarretxe Markuartu ordezkatu zuen

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • Udal Batzarra;Lurraldeko Biltzarra; Aberri Biltzarra