Izandakoa

Maeztu Perez, Daniel argazkia
Maeztu Perez, Daniel
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziatua eta Ingurumen Zuzenbidean masterra
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Euskara, Gaztelania eta Italiera

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)

IX. Legealdia

  • Aralar Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-04-15 / 2009-05-27)
  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2012-08-28 / 2012-11-19)

    Aintzane Ezenarro Egurbide ordezkatu zuen

  • Legebiltzarkidearen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

    Aintzane Ezenarro Egurbide ordezkatu zuen

  • Osasun Saileko osasun-zerbitzuen kontratazioko irregulartasunak ikertzeko batzordea: Lehendakariordea (2009-11-20 / 2012-08-28)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2011-11-22 / 2012-08-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • Aralarreko koordinatzaile-ordea

Beste kargo publiko batzuk

  • Durangoko Udaleko Zinegotzia(2003-)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Durango Rugby Taldeko bazkidea Alpino Durango Mendizale elkarteko Bazkidea