Izandakoa

Basagoiti Pastor, Antonio argazkia
Basagoiti Pastor, Antonio
Titulazioa :
Deustuko Unibertsitatean Zuzenbidean lizentziatua
Lanbidea :
Bankuko enplegatua
Hizkuntzak :
Ingelesa, Euskara ikasten

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2013-05-16)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-05-16)

    Borja Sémper Pascual-ek ordezkatua

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

Alderdi politikoetako karguak

  • Bilboko PPko lehendakaria (2000-2004); Bizkaiko PPko lehendakaria (2004-2008); Euskadiko PPko lehendakaria (2008-)

Beste kargo publiko batzuk

  • Bilboko Udaleko zinegotzia (1995-2008); Lan Ministerioko Gazteriaren Zuzendari nagusia(1998)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • "El Sitio" elkarteko kidea