Izandakoa

Sarasua Díaz, Txaro argazkia
Sarasua Díaz, Txaro
Titulazioa :
Ekonomia Zientzietan lizentziatua
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Euskara (maila ertaina)

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-10 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2010-05-10 / 2012-08-28)

    Oscar Rodríguez Vaz ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

Beste kargo publiko batzuk

  • PSEren Laudioko Udaleko bozeramailea(2008-)