Izandakoa

Prieto San Vicente, Txarli argazkia
Prieto San Vicente, Txarli
Titulazioa :
Enpresetako Gestio eta Zuzendaritzan diplomaduna.
Lanbidea :
Enpresa Gestorea.
E-mail:
prieto_t@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2018-01-24 / )

    Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2017-01-19 / )

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2012-01-31 / 2012-08-28)

    Cristina González Calvar ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako PSE-EEko idazkari nagusia (2005-2014).
    PSOEko Batzorde Federaleko kidea (2005etik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Procurador de las Juntas Generales de Álava (1991-2011).