Izandakoa

Arrizabalaga Olaizola, María Eugenia argazkia
Arrizabalaga Olaizola, María Eugenia
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziatua
Hizkuntzak :
Euskara eta gaztelera

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2015-09-16)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2015-09-16)

    Aitor Urrutia Oianguren-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-09-16)

    Iñaki Aguirre Arizmendi-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-09-16)

    Aitor Urrutia Oianguren-ek ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Kultura eta Industria sailetako ustezko irregulartasunak eta Ertzaintzako agente batzuen ustezko espioitza ikertzeko batzorde berezia: Kidea (2010-11-16 / 2012-08-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJren Gipuzko Buru Batzarreko kidea (2008-)

Beste kargo publiko batzuk

  • Zumaiako Alkatea (2003-2007); Antzuolako Udaleko Zinegotzia (2011-); Udalbiltzaren Zuzendaritza batzordekidea; Legebiltzarkidea IX. legegintzaldian