Izandakoa

Aldaiturriaga Zorrozua, Norberto argazkia
Aldaiturriaga Zorrozua, Norberto
Titulazioa :
Zuzenbidean Lizentziatua
Lanbidea :
Funtzionarioa
Hizkuntzak :
Gaztelania; Euskara

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-11-26)

    Joseba Zorrilla Ibañez-ek ordezkatua

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-10-17)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Lehendakariordea (2011-10-17 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

Beste kargo publiko batzuk

  • Etxebizitza eta Hirigintzako Ordezkaria (1983-1985), Araba. Herri-Lanak (1995-1999), Hirigintza (1987-1991) eta Ingurumeneko zuzendaria (1991-1995) AFA

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Gustuko ekintzak: Lorezaintza-baratzezaintza, irakurtzea