Izandakoa

Arregi Romarate, Amaia argazkia
Arregi Romarate, Amaia
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Gaztelania, euskara, ingelesa, frantsesa.
E-mail:
arregi_a@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-02-05)

    Josune Albizua Urrutikoetxea-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • BBB-eko kidea (2008ko urtarrilatik gaur arte).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • APREVAS, Euskadiko Haur Goiztiarren Elkarteko presidentea.
    Apaceko eta Labayruko kidea.