Izandakoa

Unzalu Hermosa, Mikel argazkia
Unzalu Hermosa, Mikel
Titulazioa :
OHOko irakaslea
Lanbidea :
Lan-Elkarteko kudeatzailea (eszedentzian)
Hizkuntzak :
Frantsesa (maila ertaina)

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2012-11-27 / 2013-01-15)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Kidea (2015-06-04 / 2016-08-02)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-02-28 / 2017-03-16)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2013-02-20 / 2017-01-19)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-05-18 / 2012-11-19)

    José Luis Anda Fernández ordezkatu zuen

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (2012-03-22 / 2012-11-19)

    Jesús Loza Aguirre ordezkatu zuen

  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2012-03-17 / 2012-08-28)

    Jesús Loza Aguirre ordezkatu zuen

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

    Natalia Rojo Solana ordezkatu zuen

  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2012-04-17 / 2012-08-28)

    Jesús Loza Aguirre ordezkatu zuen

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-04-29)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Lehendakaria (2010-04-29 / 2012-03-27)

    Loly Escudero Fernández-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-05-27)

    Natalia Rojo Solana-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehen Idazkaria (2012-03-22 / 2012-11-19)

    Jesús Loza Aguirre ordezkatu zuen

  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Lehendakaria (2011-11-22 / 2012-03-27)

    Natalia Rojo Solana-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Araban EEko idazkari nagusia 1984-1991. EEko Antolakuntako idazkaria 1991-1993. C.E.N. PSE-EEko kidea 1993-1994. CEA. PSE-EEko kidea 2005-. C.N. PSE-EEko kidea 2009-

Beste kargo publiko batzuk

  • Vitoria-Gasteizko udaleko zinegotzia 1987-1991. Arabako Batzar Nagusietan prokuradorea 1991-1995.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Mugarik Gabeko Medikuak elkarteko kidea. Amnistia Internacional-eko kidea. Mario Onaindia Fundazioko Patronatoaren eta Zuzendaritza batzordearen kidea. Ramon Rubial Fundazioko kidea. Fernando Buesa Blanco Fundazioko kidea