Izandakoa

Otadui Biteri, Ana argazkia
Otadui Biteri, Ana
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziatua Deustoko Unibertsitatean
Lanbidea :
Bizkaiko Foru Aldundiko funtzionarioa
Hizkuntzak :
euskara; ingelesa

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-12-21 / 2015-06-15)
    1. Arantza Aurrekoetxea Bilbao ordezkatu zuen
    2. David Latxaga Ugartemendia-k ordezkatua
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-06-15)

    David Latxaga Ugartemendia-k ordezkatua

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2015-06-15)

    David Latxaga Ugartemendia-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-02-05 / 2015-06-15)
    1. Andoni Ortuzar Arruabarrena ordezkatu zuen
    2. Miren Josune Gorospe Elezkano-k ordezkatua
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-02-05)

    Leixuri Arrizabalaga Arruza-k ordezkatua

  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2015-03-25)
    1. Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida ordezkatu zuen
    2. Joseba Zorrilla Ibañez-ek ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-07-14 / 2012-08-28)

    Izaskun Bilbao Barandica ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-07-21 / 2012-08-28)

    Izaskun Bilbao Barandica ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-11-24 / 2012-08-28)

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Elorrioko udaleko alkatea (2001-)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • San Balentin de Berriotxoa Museoko kidea