Izandakoa

Gorospe Elezkano, Miren Josune argazkia
Gorospe Elezkano, Miren Josune
Titulazioa :
Giza eta Kultur Antropologian lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea). Enpresa Zientzietan diplomaduna (EHU/UPV).
Lanbidea :
Bizkaiko Foru Aldundian karrerako funtzionarioa-Ataleko Burua.
Hizkuntzak :
Euskara (4.H.E./P.L.), gaztelania eta ingelesa (Erdiko maila).
E-mail:
gorospe.j@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2019-05-14)

    Alaitz Zabala Zarate-k ordezkatua

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-05-14)

    Alaitz Zabala Zarate-k ordezkatua

  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-05-14)

    Alaitz Zabala Zarate-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-05-14)

    Alaitz Zabala Zarate-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Begoña Otalora Ariño-k ordezkatua

  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-05-14)

    Alaitz Zabala Zarate-k ordezkatua

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2015-06-23 / 2016-10-21)

    Ana Otadui Biteri ordezkatu zuen

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2013-11-26)

    Josune Albizua Urrutikoetxea-k ordezkatua

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Idazkaria (2014-04-01 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2010-02-01 / 2012-08-28)

    José María González Zorrilla ordezkatu zuen

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2010-02-09 / 2012-08-28)

    Fátima Ansotegi Elordi ordezkatu zuen

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2010-02-09 / 2012-08-28)

    José María González Zorrilla ordezkatu zuen

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2010-02-09 / 2012-08-28)

    Estibaliz Hernaez Laviña ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2010-12-22 / 2012-08-28)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkai Buru Batzarreko kidea (2016tik hona).
    Dimako UBBeko lehendakari ohia eta kidea (hainbat alditan).

Beste kargo publiko batzuk

  • Arratiako Udalen Mankomunitateko presidentea (2011-2015).
    Dimako Udaleko zinegotzia (2011tik gaur arte).