Izandakoa

Bilbao Ibarra, Lorea argazkia
Bilbao Ibarra, Lorea

X. Legealdia

  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-26 / 2017-05-23)
  • Etxepare Euskal Institutua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-03 / 2016-02-29)

    Amaia Espinosa Azkune-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2010-11-16 / 2013-06-26)