Izandakoa

Orbegozo Uribe, Kerman argazkia
Orbegozo Uribe, Kerman
Titulazioa :
Zuzenbidean (Espezialitate Ekonomikoan) lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea, 2002). Enpresa Abokatutzan Masterra (EHU/UPV, 2004). Zerga Aholkularitzan Masterra (Deustuko Unibertsitatea, 2014).
Lanbidea :
Funtzionarioa. Lege Aholkularia.
Hizkuntzak :
Ingelesa (Advanced), euskara (4.HE).
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-05-02)

    Gorka Álvarez Martínez-ek ordezkatua

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Batzordeburua (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Batzordeburua (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Osasun Batzordea: Kidea (2017-05-02 / )

    Gotzone Sagardui Goikoetxea ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Maialen Gurrutxaga Uranga-k ordezkatua

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-11-26 / 2013-11-27)

    Felix Urkola Iriarte ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2013-11-27 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-11-26)

    Iñaki Aguirre Arizmendi-k ordezkatua

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2011-07-01 / 2012-08-28)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2011-07-26 / 2012-08-28)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2011-07-26 / 2012-08-28)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2011-07-26 / 2012-08-28)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Alegiako zinegotzia.