Izandakoa

Llanos Gómez, Nerea argazkia
Llanos Gómez, Nerea
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Ingelesa.
E-mail:
llanos_n@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2016-10-21 / )
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-16 / 2018-10-29)

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2015-12-01 / 2016-10-21)

    Antonio Damborenea Basterrechea ordezkatu zuen

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-11-05 / 2016-08-02)

    Javier Maroto Aranzábal ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2013-11-05)

    Javier Maroto Aranzábal-ek ordezkatua

  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2012-11-27 / 2016-08-02)
  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Lehendakariordea (2015-06-04 / 2016-08-02)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-02-28 / 2017-03-16)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2013-02-20 / 2017-01-19)

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2011-09-23 / 2012-08-28)

    Esther Martínez Fernández ordezkatu zuen

  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2011-12-09 / 2012-08-28)

    Leopoldo Barreda de los Ríos ordezkatu zuen

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2011-10-07 / 2012-02-07)
    1. Esther Martínez Fernández ordezkatu zuen
    2. Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2011-10-07 / 2012-08-28)

    Esther Martínez Fernández ordezkatu zuen

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2011-10-07 / 2012-08-28)

    Esther Martínez Fernández ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2011-10-07 / 2012-08-28)

    Ramón Gómez Ugalde ordezkatu zuen

  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Lehendakariordea (2011-11-22 / 2012-08-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkaiko Alderdi Popularreko Politika Instituzionaleko idazkariordea (1996-2012).
    Bizkaiko Alderdi Popularreko idazkari nagusia (2012-2014).
    Euskal Alderdi Popularreko idazkari nagusia (2014tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Galdakaoko Udaleko zinegotzia (1995-2011).
    Bizkaiko Batzar Nagusietako ahalduna (1999-2012).
    Bizkaiko Batzar Nagusietako mahaikidea (2003-2011).