Izandakoa

Sánchez Martín, Gloria argazkia
Sánchez Martín, Gloria
Titulazioa :
Zuzenbidean eta Enpresa Zientzetan lizentziaduna (ICADE).
Lanbidea :
Lan eta Gizarte Segurantzako ikuskatzailea.
Hizkuntzak :
Ingelesa.
E-mail:
sanchez_g@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-02-07)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (2018-02-07 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-24)

    Natalia Rojo Solana-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2014-10-07 / 2016-08-02)

    Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-06-07)

    Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-03-19 / 2014-10-07)
    1. M.ª Isabel Celaá Diéguez ordezkatu zuen
    2. Rosa Fresno Asensio-k ordezkatua
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2014-10-07 / 2016-08-02)

    Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen

  • Gizarte Zerbitzuen Euskal Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2014-05-26 / )

Alderdi politikoetako karguak

  • Gasteizko Antonio Amat elkartearen idazkari nagusia.
    PSEko Arabako Zuzendaritza Batzordeko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Espainako Gobernuaren Arabako ordezkariordea (2004ko maiatzatik 2012ko urtarrila arte).
    Eusko Jaurlaritzaren Lan Ikuskaritzako zuzendariordea (2012ko urtarrilatik 2012ko iraila arte).