Izandakoa

Oregi Bastarrika, Ana Isabel argazkia
Oregi Bastarrika, Ana Isabel
Titulazioa :
Arkitektoa.
Lanbidea :
Arkitektoa.
Hizkuntzak :
Euskara (ama-hizkuntza), gaztelania (ama-hizkuntza), frantsesa eta ingelesa (maila ertaina).
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2019-06-14)

    Joseba Díez Antxustegi-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-14)
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Lehendakaria (2016-12-12 / 2019-06-14)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-14)
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-14)
  • Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziaren Kontseilu Errektorea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-02-08 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2012-12-21)

    Juan Carlos Ramírez-Escudero Isusi-k ordezkatua

  • Ingurumena eta Lurralde Politik Saila: Sailburua (2012-12-01 / 2016-11-25)

Beste kargo publiko batzuk

  • Ingurumen eta Lurralde Politika sailburua (2012-2016).
    Lurralde Antolamendu eta Uren sailburuordea (2005-2009).
    Uren zuzendaria (2001-2005).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • UNESCO Etxeko bazkidea.
    ACNUReko bazkidea.
    Eusko Ikaskuntzako bazkidea.