Izandakoa

Tellería Orriols, Luis Javier argazkia
Tellería Orriols, Luis Javier
Titulazioa :
Biologian doktorea.
Lanbidea :
Funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Ingelesa eta euskara (maila ertaina).
E-mail:
telleria.lj@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Estíbaliz Larrauri Aranguren-ek ordezkatua

  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Kidea (2014-04-01 / 2016-08-02)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-10 / 2016-08-02)
  • Kontsumobide-Instituto Vasco de Consumo Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-03-16 / )

    Rubén Mendiola Erkoreka ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • AZTIKO zuzendaria, 1988.
    Natura Ingurumen- Antolamenduko eta Ikerketako Saileko zuzendaria, Eusko Jaurlaritza (1990-1995).
    Enologia eta Natura Ingurunearen Saileko zuzendaria, Arabako Foru Aldundia, (1995-1999).
    Natura Ingurunea eta Nekazaritza, Arrantza eta Ingurumeneko Sailburuaren Kabinetearen zuzendaria, Eusko Jaurlaritza (2001-2007).
    Antzuola-Gipuzkoako Udalaren zinegotzia (2015).