Izandakoa

Arzuaga Gumuzio, Julen argazkia
Arzuaga Gumuzio, Julen
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna.Graduondokoa: Unibertsitateko Espezialista: Giza Eskubideak Mundu Globalean (2007-2008).Ikasketa Aurreratuen Diploma (IAD) Administrazio Zuzenbidean "Zuzenbide publiko eta pribatuaren egungo arazoak XXI. mendeko Europan" programarekin. 2010.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Gaztelania, euskara eta ingelesa.
E-mail:
arzuaga_j@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2017-01-19 / )
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-29 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-25 / 2017-06-29)