Izandakoa

Isasi Balanzategi, Xabier argazkia
Isasi Balanzategi, Xabier

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2014-09-12)

    Iker Casanova Alonso-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2015-03-24 / 2015-04-29)

    Lur Etxeberria Iradi ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Lehendakaria (2015-04-29 / 2016-08-02)
  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2014-09-12 / 2017-02-14)