Izandakoa

Mintegi Lakarra, Laura argazkia
Mintegi Lakarra, Laura
Titulazioa :
Historian lizentziatua; Psikologian doktorea
Lanbidea :
Idazlea; Irakaslea
Hizkuntzak :
Euskara, Gaztelania, Ingelesa

XI. Legealdia

  • Etxepare Euskal Institutua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-05-29 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2014-08-31)

    Iker Casanova Alonso-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2012-11-27 / 2014-08-31)

    Unai Urruzuno Urresti-k ordezkatua

  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-08-31)

    Leire Pinedo Bustamante-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-08-31)

    Iker Casanova Alonso-k ordezkatua

Beste kargo publiko batzuk

  • Hizkuntzaren eta Literaturaren Didaktika Saileko zuzendaria EHUn (1999-2006 eta 2010-2012). Egun Jarduneko zuzendaria. "Revista de Psicodidáctica" zientzi aldizkariko Zuzendaritza Batzordeko kidea (2002-2012)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Nobelagilea, saiakeragilea, artikulugilea. Euskal PEN Klubeko lehendakaria (2004-2012)