Izandakoa

Pinedo Bustamante, Leire argazkia
Pinedo Bustamante, Leire
Titulazioa :
Ekonomian lizentziaduna.
Lanbidea :
Finantza-kudeatzailea.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, ingelesa, alemana.
E-mail:
pinedo_l@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Batzordeburuordea (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2017-10-11 / 2018-02-27)

    Iker Casanova Alonso ordezkatu zuen

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Lehendakaria (2018-02-27 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-10-11)

    Iker Casanova Alonso-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Batzordeburuordea (2016-12-12 / 2017-10-11)

    Oihana Etxebarrieta Legrand-ek ordezkatua

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2014-09-12 / 2016-08-02)

    Laura Mintegi Lakarra ordezkatu zuen

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-09-29)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Lehendakariordea (2014-09-29 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasuneko Politika Ekonomika eta Fiskaleko idazkaria (2012-).

Beste kargo publiko batzuk

  • Sopelako Udaleko zinegotzia (2007-2015).