Izandakoa

Huertas Vicente, Manuel argazkia
Huertas Vicente, Manuel

Lanbidea : Lehen hezkuntzako maisua.

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2004-03-25)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz-ek ordezkatua

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (2001-06-08 / 2004-03-25)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez-ek ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2003-09-09 / 2004-04-27)
    1. M.ª Gemma Zabaleta Areta ordezkatu zuen
    2. Joana Madrigal Jiménez-ek ordezkatua
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (2001-09-25 / 2004-03-25)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-25)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-25)

    Irene Novales Villa-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-25)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz-ek ordezkatua

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1998-11-25 / 2001-06-08)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 1999-09-14)

    Carlos Totorica Izaguirre-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-09-14 / 2001-03-20)

    Rosa M.ª Díez González ordezkatu zuen

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1994-11-30 / 1998-11-25)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Estadistika Euskal Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-03-27 / )

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1992-05-22 / 1994-11-30)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1992-05-22 / 1994-11-30)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1994-08-30)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1987-04-15)

    José Fernández Lara-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1987-04-15)

    José M.ª Gurruchaga Zapirain-ek ordezkatua

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1984-10-10 / 1984-12-11)

Alderdi politikoetako karguak

  • Hezkuntza idazkaria, idazkariorde nagusia. Gipuzkoako idazkari nagusia, Euskadiko Batzorde Eragileko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Batzar Nagusietako kidea, zinegotzia, sailburuordea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Lehen Hezkuntzako maisua. Prentsa-artikuluak.