Izandakoa

Urruzuno Urresti, Unai argazkia
Urruzuno Urresti, Unai
Titulazioa :
Programa eta Automatizazio Sistemetan Goi Mailako gradua. Makina-Erreminta Muntaia eta Mantenuan Goi Mailako gradua.
Lanbidea :
Makina-erreminta teknikoa.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania.
E-mail:
urruzuno_u@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Batzordeburuordea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2014-09-12 / 2016-08-02)

    Laura Mintegi Lakarra ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (2012-11-27 / 2013-01-15)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Kidea (2014-04-01 / 2016-08-02)
  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Kidea (2015-06-04 / 2016-08-02)