Izandakoa

Arrizabalaga Arruza, Leixuri argazkia
Arrizabalaga Arruza, Leixuri
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea). Praktika Juridiko eta Abokatutzako masterra.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Euskara, ingelesa.

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Lehendakaria (2016-12-12 / )
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-15 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-12-21 / 2016-08-02)

    Estibaliz Hernaez Laviña ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-02-05 / 2016-08-02)

    Ana Otadui Biteri ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-09-16)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Lehendakaria (2015-09-16 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-02-05)

    Josune Albizua Urrutikoetxea-k ordezkatua

  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-04-10 / 2017-03-15)
  • Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziaren Kontseilu Errektorea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-10-05 / 2017-02-08)

    Maribel Vaquero Montero ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Gatikako Udaleko zinegotzia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Intxurtu dantza taldea (Gatika).