Izandakoa

Zorrilla Ibañez, Joseba argazkia
Zorrilla Ibañez, Joseba
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Justiziako Administrazioaren funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Euskara (1HE).
E-mail:
zorrilla.jm@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2016-10-21 / 2016-12-12)
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Batzordeburua (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-12-21 / 2016-08-02)

    Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida ordezkatu zuen

  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-11-26 / 2016-08-02)

    Norberto Aldaiturriaga Zorrozua ordezkatu zuen

  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-11-26 / 2016-08-02)

    Leire Corrales Goti ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-11-26)

    Juan Carlos Ramírez-Escudero Isusi-k ordezkatua

  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2015-03-25 / 2016-08-02)

    Ana Otadui Biteri ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Balmasedako Udaleko zinegotzia (1995-1999).
    Balmasedako alkatea (1999-2013).