Izandakoa

Ormaetxea Garai, Xabier argazkia
Ormaetxea Garai, Xabier
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Ingelesa

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2001-12-19 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 1999-10-29)

    Mikel Arraibi Iza-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-10-22 / 2001-03-20)

    Karmelo Sainz de la Maza Arrola ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-10-29 / 2001-03-20)

    Iñigo Urkullu Renteria ordezkatu zuen

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1995-01-23 / 1998-09-01)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1998-09-01)

    Eusebio Larrazabal Olabarri ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1995-10-19)

    Félix Ormazabal Ascasibar ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Lehendakaria (1995-10-19 / 1998-09-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1998-09-01)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-02-07 / 1998-09-01)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Idazkaria (1991-02-07 / 1991-03-15)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Lehendakaria (1991-03-15 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1988-04-12 / 1990-09-03)

    Eduardo Vallejo de Olejua ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1988-04-21 / 1990-09-03)

    Eduardo Vallejo de Olejua ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1988-04-21 / 1990-09-03)

    Eduardo Vallejo de Olejua ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1988-04-18 / 1990-09-03)

    Eduardo Vallejo de Olejua ordezkatu zuen

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua.