Izandakoa

Ruiz de Arbulo Cerio, Javier argazkia
Ruiz de Arbulo Cerio, Javier
Titulazioa :
Zuzendaritzan lizentziaduna. Praktika Juridikoan masterra.
Lanbidea :
Abokatua.
E-mail:
jruizdearbulo@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2017-01-04 / )

    Javier de Andrés Guerra ordezkatu zuen

  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2017-01-13 / )

    Juana de Bengoechea Estrade ordezkatu zuen

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2017-01-13 / )

    Javier de Andrés Guerra ordezkatu zuen

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2017-01-13 / )

    Javier de Andrés Guerra ordezkatu zuen

  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-01-13 / 2017-01-31)

    Javier de Andrés Guerra ordezkatu zuen

  • Lan eta Justizia Batzordea: Batzordeburuordea (2017-01-31 / )
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2017-01-19 / )

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2015-07-02 / 2016-08-02)

    Javier Maroto Aranzábal ordezkatu zuen

  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2015-10-06 / 2016-08-02)

    Borja Sémper Pascual ordezkatu zuen

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2015-10-06 / 2016-08-02)

    Cristina Ruiz Bujedo ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2015-10-06 / 2015-10-21)

    Javier Maroto Aranzábal ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (2015-10-21 / 2016-08-02)

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Batzar Nagusietako batzarkidea (2011tik).
    Arabako foru-diputatua (2011-2015).