Izandakoa

Azkue Manterola, Jon argazkia
Azkue Manterola, Jon
Titulazioa :
Itsas salbamenduko kontrolatzailea
Lanbidea :
Marinela

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2015-07-20 / 2016-08-02)

    Vicente Reyes Martín ordezkatu zuen

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Lehen Lehendakariordea (2015-09-15 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2015-09-16 / 2015-09-15)

    Vicente Reyes Martín ordezkatu zuen

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2015-09-16 / 2016-08-02)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2015-09-16 / 2016-08-02)

    Vicente Reyes Martín ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • PSEko Komite Nazionaleko kidea (2008-2015)

Beste kargo publiko batzuk

  • Arrantza eta Elikagai Industrien, Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren sailburuordea (2008-2015)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Langile Batzordeak (CCOO), Mario Onandia Fundazioa, Amnistia Internazionala, Lanaren Nazioarteko Erakundeko jarduerak