Izandakoa

Juez Garmendia, Eva argazkia
Juez Garmendia, Eva
Titulazioa :
Informazio Zientzietan (Kazetaritza) Lizentziatua Historia Garaikidean Graduondokoa Piano Irakaslea.
Lanbidea :
Kazetaria eta irakaslea.
Hizkuntzak :
Euskara: EGA, Informazio Zientzietako fakultateko titulu berezia: Kazetaritza eta Euskara, ingelesa
E-mail:
juez.e@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2018-01-11 / )

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen

  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2018-01-30 / )

    Aitor Urrutia Oianguren ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2018-01-30 / 2018-02-01)

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2018-02-01 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2018-01-30 / 2019-06-20)

    Irune Berasaluze Lazkano ordezkatu zuen

  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Lehendakaria (2019-06-20 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2018-01-30 / 2019-07-10)
    1. Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen
    2. Carmen Solorzano Sanchez-ek ordezkatua
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2019-07-10 / )

    Luke Uribe-Etxebarria Apalategi ordezkatu zuen

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2015-07-28 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2015-09-01 / 2015-10-30)

    Maribel Vaquero Montero ordezkatu zuen

  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Lehen Lehendakariordea (2015-10-30 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2015-09-01 / 2016-08-02)

    Maribel Vaquero Montero ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2015-09-01 / 2016-08-02)

    Maribel Vaquero Montero ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • 2011/2015eko EAJren hautagaia Eibarko Udalerako.
    2015/2019ko EAJren hautagaia Eibarko Udalerako.
    Eibarko Uri Buru Batzarreko idazkaria (1998-2005).

Beste kargo publiko batzuk

  • Eibarko Berdintasun Saileko arduraduna (2008-2011).
    Eibarko Udaleko Euskara presidentea (2008-2011).
    Ogasuna, Hirigintza, Obrak, Euskara, Pertsonal, Gizartekintza, Kultura, Trafiko eta Berdintasuneko Zinegotzia Eibarko Udaletxean (2005-2018)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Eibarren Euskara sustatzean duen AKEBAI herri eta udal mugimendu edo ekintzako kidea eta udal ordezkaria, Euskara sailaren izenean.