Izandakoa

Urrutia Oianguren, Aitor argazkia
Urrutia Oianguren, Aitor
Titulazioa :
Zuzenbide-ikasketak.
Lanbidea :
Enplegatua.
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania, frantsesa, ingelesa, italiera.
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-30)

    Eva Juez Garmendia-k ordezkatua

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Batzordeburuordea (2016-12-12 / )
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2018-01-30 / )

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen

  • Euskeraren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2018-03-27 / )

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal ordezkatu zuen

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2015-09-17 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2015-09-29 / 2016-08-02)

    María Eugenia Arrizabalaga Olaizola ordezkatu zuen

  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2015-09-29 / 2016-08-02)

    Felix Urkola Iriarte ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2015-09-29 / 2016-08-02)

    María Eugenia Arrizabalaga Olaizola ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJko Uri Buru Batzarreko presidentea (2011tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Eskoriatzako Udaleko zinegotzia (2007-2014).