Izandakoa

Otamendi Tolosa, Maider argazkia
Otamendi Tolosa, Maider
Titulazioa :
Industria Ingenieritza Teknikoa.
Lanbidea :
Ingeniaria.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, ingelesa (maila ertaina).
E-mail:
m.otamendi@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2017-10-11 / )

    Larraitz Ugarte Zubizarreta ordezkatu zuen

  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2017-10-11 / )

    Nerea Kortajarena Ibañez ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-10-11)

    Nerea Kortajarena Ibañez-ek ordezkatua

  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-01-12 / 2016-08-02)

    Marian Beitialarrangoitia Lizarralde ordezkatu zuen

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2016-01-26 / 2016-08-02)

    Igor López de Munain Ganuza ordezkatu zuen

  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2016-01-26 / 2013-02-01)

    Marian Beitialarrangoitia Lizarralde ordezkatu zuen

  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Lehendakaria (2016-02-01 / 2016-08-02)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-01-26 / 2016-08-02)

    Marian Beitialarrangoitia Lizarralde ordezkatu zuen

  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2016-02-01 / )
  • Ingurugiroaren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2016-02-01 / )

Alderdi politikoetako karguak

  • EAko Debagoienako koordinatzailea (2011- ).
    EH Bilduko Sozioekonomia lantaldeko kidea eta arlo produktibo eta erreproduktiboko koordinatzailea (2015-).

Beste kargo publiko batzuk

  • Eskoriatzako Udalean zinegotzia 1999-2003 eta 2003-2007 legegintzaldietan eta 2007-2011 legegintzaldiaren amaieran.
    Gipuzkoako Foru Aldundian Aurrekontu eta Finantzetako zuzendari nagusia (2013-2015).