Izandakoa

Andueza Lorenzo, Eneko argazkia
Andueza Lorenzo, Eneko
Titulazioa :
Politika eta Administrazio Zientzietan lizentziaduna (UPV/EHU).
Lanbidea :
Politologoa.
Hizkuntzak :
Gaztelania, euskara eta ingelesa
E-mail:
andueza.e@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Batzordeburua (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / 2018-01-24)

    Alexia Castelo de Sa-k ordezkatua

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-20 / )
  • Ingurugiroaren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-20 / )

Alderdi politikoetako karguak

  • Eibarko Elkarte Sozialistaren idazkari nagusia (2009tik gaur arte).
    Gipuzkoako Alderdi Sozialistako idazkari nagusia (2017tik gaur arte).
    PSE-EEko Euskadiko Batzorde Betearazlearen kidea.
    PSOEko Batzorde Federalaren kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Ordiziako Udaleko zinegotzia (2004-2006).
    Eibarko Udaleko zinegotzia eta alkateordea (2008-2016).
    Gipuzkoako Batzar Nagusietako batzarkidea (2001-2016).