Izandakoa

Rodríguez Barahona, María Teresa argazkia
Rodríguez Barahona, María Teresa
Lanbidea :
Estatuko Enplegu Institutuko funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Ingelesa, Frantsesa (oinarrizkoak)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2003-06-20)

    Irene Novales Villa-k ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-06-20)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez-ek ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-06-20)

    Blanca Roncal Azanza-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-06-20)

    Irene Novales Villa-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-07)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2002-05-15 / 2003-06-20)
    1. Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen
    2. Irene Novales Villa-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2000-03-31)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate-k ordezkatua

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1995-08-01 / 1998-09-01)

    Julio Herrero Romero ordezkatu zuen

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1997-05-30 / 1998-11-25)

    Itziar Alba Orbegozo ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-09-27 / 1998-09-01)

    Julio Herrero Romero ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-09-27 / 1998-09-01)

    Julio Herrero Romero ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-09-27 / 1995-10-04)

    Julio Herrero Romero ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Lehendakaria (1995-10-04 / 1998-09-01)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-10-04 / 1998-09-01)

    Julio Herrero Romero ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskadiko Batzorde Exekutiboko Gizarte-Mugimenduen Idazkaria. Gaur egun, Arabako PSE-EEko Gizartearekiko Harremanetako idazkaria.

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Foru Aldundiko Lehendakaritzako foru diputatua. Arabako senataria. Moretako Udaleko zinegotzia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Lan Harremanetan diplomatua eta OHOko irakaslea. Nazioarteko Bake eta Desarmearen aldeko Mugimenduko kidea. "Maria De Maeztu" foruma.