Izandakoa

Castelo de Sa, Alexia argazkia
Castelo de Sa, Alexia
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Abokatua.
E-mail:
castelo.a@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2018-01-24 / )

    Eneko Andueza Lorenzo ordezkatu zuen

  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2016-10-21 / 2016-12-12)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

Beste kargo publiko batzuk

  • Bizkaiko Batzar Nagusietako batzarkidea (2007tik gaur arte).
    Sestaoko Udaleko zinegotzia (1999-2015).