Izandakoa

Uribarren Axpe, Rafael argazkia
Uribarren Axpe, Rafael
Lanbidea :
Eusko Jaurlaritzako Osasun sailan funtzionario
Hizkuntzak :
Euskera, frantsesa, gaztelania.

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-07-19)

    Luke Uribe-Etxebarria Apalategi-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Jokin Bildarratz Sorron-ek ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Jokin Bildarratz Sorron-ek ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Jokin Bildarratz Sorron-ek ordezkatua

  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2001-11-28 / 2005-12-13)
  • Ingurugiroaren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2001-11-28 / 2005-11-21)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-03-03 / 2001-11-28)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-06-22 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1995-09-06 / 1998-09-01)

    Esther Larrañaga Agirre ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Josu Bergara Etxebarria ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Josu Bergara Etxebarria ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Anoetan zinegotzia (12 urte). EAJ-PNVko GBBko bazkidea (Gaur egun).

Beste kargo publiko batzuk

  • Gipuzkoako Anoetako udaleko zinegotzia

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Albaitaria.