Izandakoa

Piñol Olaeta, Elixabete argazkia
Piñol Olaeta, Elixabete
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Castellano, euskara (EGA), frantsesa (erdi maila)

X. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-02-28 / 2017-03-16)

IX. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-10-11)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2007-10-11 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-03)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Lehendakaria (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (1999-03-17 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1995-09-07 / 1998-09-01)

    Inmaculada Loroño Ormaetxea ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Esther Larrañaga Agirre ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1996-03-29)
    1. Inmaculada Loroño Ormaetxea ordezkatu zuen
    2. Antonio Mamés Saratxaga Berganza-k ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Esther Larrañaga Agirre ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Egiko arduradun ohia Matikoko Uri Buru Batzarrean. Bizkaiko Herrialde Bazarraren Mahaiburu ohia.

Beste kargo publiko batzuk

  • Arratzuko zinegotzia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua. Salbatzaile dantza taldea.