Izandakoa

Zabala Artano, María Pilar argazkia
Zabala Artano, María Pilar
Titulazioa :
Odontologia.
Lanbidea :
Lanbide Heziketako irakaslea.
Hizkuntzak :
Euskara eta gaztelania.
E-mail:
zabala.mp@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Elkarrekin Podemos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Batzordeburua (2016-12-12 / 2017-09-29)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2017-09-29 / 2017-10-17)

    Edurne García Larrimbe-k ordezkatua

  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2018-02-12 / )

    Lander Martínez Hierro ordezkatu zuen

  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2018-02-12 / )

    Cristina Macazaga Sáenz ordezkatu zuen

  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-29 / )