Izandakoa

Otalora Ariño, Begoña argazkia
Otalora Ariño, Begoña
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna. Enpresako Aholkularitza Juridikoan masterra.
Hizkuntzak :
Ingelesa.
E-mail:
otalora.b@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-12-13 / )

    Josu Erkoreka Gervasio ordezkatu zuen

  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-14 / 2019-05-30)
    1. Iñigo Iturrate Ibarra ordezkatu zuen
    2. Mikel Arruabarrena Azpitarte-k ordezkatua
  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2016-12-14 / )

    Gotzone Sagardui Goikoetxea ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-14 / )

    Miren Josune Gorospe Elezkano ordezkatu zuen

  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2019-05-30 / 2019-06-17)

    Mikel Arruabarrena Azpitarte ordezkatu zuen

  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Idazkaria (2019-06-17 / )

Beste kargo publiko batzuk

  • Zerbitzu eta Araubide Ekonomikoetako zuzendaria. Osasun Saila. Eusko Jaurlaritza (1999-2009).