Izandakoa

Gerenabarrena Martínez de Lahidalga, Iñaki argazkia
Gerenabarrena Martínez de Lahidalga, Iñaki
Lanbidea :
Basogintzako ingeniari teknikoa
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania eta frantsesa.

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2008-03-31)

    Jone Berriozabal Bóveda-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-03-31)

    Nerea Antia Vinós-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-05-16)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantz Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2002-01-01)

    Gonzalo Saenz de Samaniego Berganzo-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-02-01)

    Iñaki Nafarrate Kortabarria-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantz Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1995-09-07 / 1998-09-01)

    Félix Ormazabal Ascasibar ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Álvaro Amann Rabanera ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Esther Larrañaga Agirre ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-09-01)

    Félix Ormazabal Ascasibar ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • PNVko ABBko lehendakaria.

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko legebiltzarkidea. Nekazaritza eta Arrantza sailburua.