Izandakoa

Otegi Mondragón, Arnaldo argazkia
Otegi Mondragón, Arnaldo

Hizkuntzak : Euskara, erdara, frantsesa

VII. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-07-17)
  • Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-07-17 / 2002-04-16)
  • Araba, Bizkaia eta Gipuzkoako Sozialista Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-04-16 / 2005-05-16)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-06-12 / 2001-07-17)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-07-17 / 2002-04-16)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-05-16)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-03-05 / 2001-06-08)

    José María Elosua Sánchez ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Ezker Abertzalea Taldeko Legebiltzarkidea (1995-09-21 / 1998-09-01)

    Begoña Arrondo Iruin ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1998-09-04 / 1998-11-25)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-11-28 / 1997-11-18)
    1. Begoña Arrondo Iruin ordezkatu zuen
    2. Manuel Raúl Reyero Redondo-k ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1998-01-18 / 1998-09-01)

    Jose Mari Olarra Agiriano ordezkatu zuen

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-11-28 / 1997-11-18)
    1. Begoña Arrondo Iruin ordezkatu zuen
    2. Manuel Raúl Reyero Redondo-k ordezkatua
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1998-01-18 / 1998-09-01)

    Mati Iturralde Martínez de Lizardui ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Herri Batasuneko Bozeramailea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Filosofian lizentziatua.