Izandakoa

Boneta y Piedra, Inmaculada argazkia
Boneta y Piedra, Inmaculada

VII. Legealdia

  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Hautagaia (2001-07-03 / 2001-10-24)
  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Senatorea (2001-10-24 / 2003-10-31)

    Isabel López Aulestia-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Hautagaia (1998-10-28 / 1999-02-26)

V. Legealdia

  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Hautagaia (1994-12-29 / 1995-02-10)
  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Senatorea (1995-02-10 / 1999-02-26)

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-10-06 / 1990-09-03)

    Carlos Garaikoetxea Urriza ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-09-21)
  • Misto Taldeko Legebiltzarkidea (1986-09-21 / 1986-10-01)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Idazkaria (1984-05-03 / 1986-09-21)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (1984-03-30 / 1986-09-21)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-09-21)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Kidea (1984-10-18 / 1986-09-21)
  • I eta II Bateango Batzordea: Idazkaria (1984-12-13 / 1985-02-14)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1980-03-31 / 1984-03-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1980-11-19 / 1984-01-19)

    Gurutz Ansola Larrañaga ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1980-03-31 / 1984-03-22)
  • Eskabidezko Batzordea: Kidea (1980-07-23 / 1984-01-19)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1982-02-11 / 1984-01-19)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Lehendakaria (1983-06-30 / 1984-01-19)
  • Eskakizun Batzordea: Lehendakariordea (1983-04-20 / 1984-01-19)
  • IV eta V Bateango Batzordea: Kidea (1983-11-24 / 1984-01-19)