• Guztiak
  • Bateraezintasunak
  • Diputazio Iraunkorra
  • Drogazaletasunak
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontuak
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia
  • Gizaeskubideak
  • Herri Adierzpideen Arta eta Zaingoa
  • Hezkuntza eta Kultura
  • I eta II Bateangoa
  • II eta V Bateangoa
  • Industria, Enerjia, Merkataritza, Nekazaritza eta Arrantzua
  • Iraskundea, Guztizko Ardularitza, Legegintza
  • Lana eta Gizarte Ongundea
  • Lurralde-Antolaketa, Garraioak eta Turismoa
  • Presako Legegintza, Araudia eta Gobernua
  • Transferentzien jarraipena
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    1984198519861987Guztira
    Agirre Kerexeta, Iñigo (NV LT) 5 9 5 0 19
    Aguinaga Torrano, Joaquín María (GP Pop) 4 13 3 0 20
    Aguirre Bilbao, Xabier (NV LT) 3 11 9 0 23
    Alcalde de Bermeo 0 1 0 0 1
    Alcalde de Gernika 0 1 0 0 1
    Alcalde de Ibarrangelua 0 1 0 0 1
    Alcalde de Mundaka 0 1 0 0 1
    Alkain y Martikorena, Jesús María (NV LT) 2 3 0 0 5
    Amunarriz Olano, Miren Begoña (NV LT) 14 11 3 0 28
    Ansola Maiztegui, Alberto (NV LT) 1 10 5 0 16
    Ariz Bidondo, Ana (SV-ES LT) 3 4 19 0 26
    Arostegui Zubiaurre, Florencio (GP LT) 3 0 0 0 3
    Asesor del Lehendakari para la lucha contra la droga 0 1 6 0 7
    Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 0 1 2 0 3
    Aurrekontuetako zuzendaria 1 3 0 0 4
    Barquero Vázquez, José Manuel (GP LT) 7 12 16 0 35
    Bereciartua Arriaran, Ana (NV LT) 3 8 1 0 12
    Bergara Etxebarria, Josu (NV LT) 1 4 1 0 6
    Boneta y Piedra, Inmaculada (NV LT) 1 5 0 0 6
    Bordas Martínez, Julio (SV-ES LT) 12 9 3 0 24
    Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 3 10 2 0 15
    Consejero Delegado de Eusko Trenbideak 1 0 0 0 1
    Consejero de Política Territorial, Obras Públicas y Transportes 0 13 6 0 19
    Coordinador del Estudio Ecológico de la Ría Mundaka-Gernika 0 1 0 0 1
    Cuerda Montoya, José Ángel (NV LT) 0 1 0 0 1
    Director de Administración Local 0 1 0 0 1
    Director de Investigación y Formación Agropesquera 0 1 0 0 1
    Director de Patrimonio y Contratación 1 0 0 0 1
    Director de Puertos y Transportes Marítimos 0 1 0 0 1
    Director de Servicios de Agricultura 0 1 0 0 1
    Directora de Universidades 0 0 2 0 2
    EITBko zuzendari nagusia 2 8 3 0 13
    Eguiagaray Ucelay, Juan Manuel (SV-ES LT) 4 2 2 0 8
    Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 1 0 1 0 2
    Ekonomi Gaietarako Lehendakariordea 0 2 0 0 2
    Ekonomia eta Ogasun Saila, sailburua 3 6 2 0 11
    Euskara Sustatzeko zuzendaria 0 1 0 0 1
    Fernández Lara, José (SV-ES LT) 0 3 3 0 6
    Fernández Pelaz, Mario (NV LT) 0 1 0 0 1
    Garraio zuzendaria 1 0 0 0 1
    Gazteria eta Gizarte Ekintzarako zuzendaria 0 1 0 0 1
    Girbau García, Juan Carlos (SV-ES LT) 5 7 7 0 19
    Guridi Urrejola, José Ramón (NV LT) 2 2 0 0 4
    Gurrutxaga Aizpeolea, Xabier (EE LT) 5 20 10 0 35
    HABEko zuzendari nagusia 1 0 0 0 1
    Hernández Marco, José Luis (SV-ES LT) 2 13 2 0 17
    Herrizaingo Saila, sailburua 4 10 2 0 16
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 7 11 10 0 28
    Hezkuntzako sailburuordea 0 1 1 0 2
    Hizkuntza Politikarako idazkaria 0 1 0 0 1
    Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 4 8 9 0 21
    Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 1 5 0 0 6
    Industria eta Merkataritza Saila, sailburua 2 6 3 0 11
    Ingurumeneko sailburuordea 0 1 0 0 1
    Intxaurraga Mendibil, Sabin (NV LT) 1 4 4 0 9
    Irusta Estala, Miren Agurne (EA LT) 0 1 1 0 2
    Jaurlaritzako Lehendakariordea 3 0 0 0 3
    Kontsumo zuzendaria 0 1 1 0 2
    Kultur Saila, sailburua 8 0 0 0 8
    Kultura eta Turismo Saila, sailburua 0 8 3 0 11
    Lafuente Orive, María José (GP LT) 0 4 1 0 5
    Lan Saila, sailburua 2 0 0 0 2
    Lan, Osasun eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 0 14 10 0 24
    Lecuona Laburu, José Ángel (SV-ES LT) 5 12 1 0 18
    Lehendakaria 1 0 0 0 1
    Lehendakaritza eta Justizia Sala, sailburua 3 6 3 0 12
    Lehendakaritzaren idazkari nagusia 0 0 1 0 1
    Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni (NV LT) 2 2 0 0 4
    Lertxundi Barañano, Roberto (EE LT) 12 14 13 0 39
    Loidi Alcaraz, José Antonio (NV LT) 2 4 0 0 6
    Lurralde Plangintza, Garraio eta Turismo Saila, sailburua 11 0 0 0 11
    Markiegi Candina, Xabier (EE LT) 3 6 2 0 11
    Martiarena Lizarazu, José Manuel (NV LT) 1 1 0 0 2
    Martínez Pérez, Alfonso (SV-ES LT) 14 27 11 0 52
    Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 3 4 0 0 7
    Mayor Oreja, Jaime (GP LT) 13 10 2 0 25
    Morales Moya, Pedro (GP LT) 4 9 3 0 16
    Moreno Lombardero, Juan Miguel (SV-ES LT) 7 16 3 0 26
    Mosquera Mata, Pablo Alejandro (GP LT) 9 25 20 0 54
    Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 1 6 0 0 7
    Ochoa de Eribe Elorza, Juan José M.ª (NV LT) 0 2 0 0 2
    Ogasun sailburuordea 0 2 0 0 2
    Olabarria Muñoz, Emilio (NV LT) 5 2 0 0 7
    Olaverri Zazpe, Javier (EE LT) 11 31 7 0 49
    Oliveri Albisu, Inaxio (NV LT) 2 3 2 0 7
    Onaindia Nachiondo, Mario (EE LT) 0 2 1 0 3
    Orcajo García, Fidel (SV-ES LT) 6 3 1 0 10
    Ormazabal Zamakona, Francisco José (NV LT) 3 11 4 0 18
    Osakidetzako zuzendari nagusia 1 1 2 0 4
    Osasuna eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 11 0 0 0 11
    Osasuneko sailburuordea 0 3 0 0 3
    Presidente de la Junta Vasca de Salud 0 0 1 0 1
    Presidente del Consejo Económico y Social 0 0 1 0 1
    Presidente del Consejo de Relaciones Laborales 1 0 0 0 1
    Pérez García, Alberto (SV-ES LT) 6 4 4 0 14
    Redondo Terreros, Nicolás (SV-ES LT) 0 1 0 0 1
    Representante del Comité de Empresa de Eusko Trenbideak 1 0 0 0 1
    Representante del Comité de Empresa de Transportes Colectivos 1 0 0 0 1
    Representantes de Transportes Colectivos 1 0 0 0 1
    Representantes del Taller de Ecología de Gernika 0 1 0 0 1
    Responsable del Área de Transporte del Ayuntamiento de Bilbao 1 0 0 0 1
    Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 1 8 4 0 13
    Sagastagoitia Monasterio, Josu (NV LT) 2 10 0 0 12
    Santamaría Rodríguez, Josefina (NV LT) 0 2 0 0 2
    Secretario de Política Lingüística 1 0 0 0 1
    Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea 0 1 0 0 1
    Uria Epelde, Juan Ignacio (Senador) 1 0 0 0 1
    Uriarte Romero, Eduardo (EE LT) 15 28 10 0 53
    Viceconsejero de Administración y Planificación 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Administración, Industria y Comercio 0 2 0 0 2
    Viceconsejero de Agricultura y Pesca 5 3 4 0 12
    Viceconsejero de Economía 1 1 0 0 2
    Viceconsejero de Empleo y Bienestar Social 1 0 2 0 3
    Viceconsejero de Justicia y Desarrollo Legislativo 0 0 1 0 1
    Viceconsejero de Organización y Régimen Jurídico de la Función Pública 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Planificación y Administración 0 1 1 0 2
    Viceconsejero de Presupuestos e Intervención 1 0 1 0 2
    Viceconsejero de Salud y Consumo 0 2 7 0 9