• Guztiak
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetza
  • Bateraezintasunak
  • Diputazio Iraunkorra
  • Drogamenpekotasunak
  • EITBren Legebiltzar Kontrola
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontuak
  • Erakundeak eta Herrizaingoa
  • Gizaeskubideak
  • Hezkuntza eta Kultura
  • Industria eta Nekazaritza
  • Kanpo-ekintzen jarraipena
  • Lana eta Osasuna
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioak
  • Presako Legegintza, Araudia eta Gobernua
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    1987198819891990Guztira
    --- 0 5 2 2 9
    Administrador Unico de la S.A. ZUR Nervión 0 1 0 0 1
    Agirre Kerexeta, Iñigo (NV LT) 3 3 1 0 7
    Aguirre Bilbao, Xabier (NV LT) 1 8 1 1 11
    Aguirre Uribe, M.ª Jesús (EA LT) 7 0 0 0 7
    Akizu Ormazabal, Jesús María (EA LT) 0 0 1 1 2
    Ansola Maiztegui, Alberto (NV LT) 1 0 0 0 1
    Ararteko 0 0 1 1 2
    Ariz Bidondo, Ana (SV-ES LT) 4 2 0 2 8
    Arrantza sailburuordea 1 5 1 0 7
    Aso Martínez, Antxon (SV-ES LT) 0 2 4 4 10
    Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 11 9 4 3 27
    Auzmendi Aierbe, Martín (EE LT) 14 9 1 4 28
    Bandrés Unanue, Luis (NV LT) 3 5 8 0 16
    Barquero Vázquez, José Manuel (Misto-PP LT) 24 28 19 0 71
    Barreda de los Ríos, Leopoldo (Misto-PP LT) 0 0 0 1 1
    Bereciartua Arriaran, Ana (EA LT) 0 0 3 11 14
    Bergara Etxebarria, Josu (NV LT) 9 1 0 0 10
    Bilboko alkatea 0 0 0 1 1
    Blasco de Imaz, Carlos (EA LT) 6 15 6 9 36
    Boneta y Piedra, Inmaculada (EA LT) 15 19 19 8 61
    Borderas Gaztambide, Augusto (SV-ES LT) 13 17 3 0 33
    Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 5 6 0 4 15
    Calvo del Río, Ángel (EA LT) 0 11 6 1 18
    Caño Moreno, Javier (EA LT) 9 6 7 2 24
    Cuerda Montoya, José Ángel (EA LT) 2 0 0 0 2
    Director General de la SPRI 0 2 1 0 3
    Director General del Servicio Vasco de Salud-Osakidetza 1 5 4 3 13
    Director de Empleo 0 1 0 0 1
    Director de Estudios Económicos y Métodos (Economía y Planificación) 0 0 1 0 1
    Director de Infraestructura del Transporte 0 0 1 0 1
    Director de Obras Públicas 0 0 2 0 2
    Director de Ordenación del Territorio y Urbanismo 0 1 0 0 1
    Director de Puertos y Asuntos Marítimos 0 0 1 0 1
    Director de Recursos Ambientales y Administración Hídráulica 0 0 1 0 1
    Director de Servicios (Hacienda y Finanzas) 0 1 1 0 2
    Director del Instituto Vasco de Estadística 0 1 0 0 1
    Directora de Arquitectura 0 1 0 0 1
    Directora de Enseñanza Básica 0 1 0 0 1
    Directora de Renovación Pedagógica 0 0 1 0 1
    Directora de Servicios (Agricultura y Pesca) 0 0 1 0 1
    Directora de Servicios (Transportes y Obras Públicas) 0 1 1 0 2
    Directora de Vivienda 0 1 0 2 3
    Directora del Instituto Vasco de la Mujer 0 1 1 1 3
    Díez González, Rosa M.ª (SV-ES LT) 8 8 13 8 37
    EEEko zuzendari nagusia 0 2 1 0 3
    EITBko zuzendari nagusia 2 7 5 0 14
    Eguiagaray Ucelay, Juan Manuel (SV-ES LT) 5 5 0 0 10
    Ekonomia eta Plangintza Saila, sailburua 2 4 4 2 12
    Elorza González, Odón (SV-ES LT) 4 10 10 6 30
    Eusko Trenbideak-eko presidentea 1 3 2 0 6
    Fernández Lara, José (SV-ES LT) 1 0 0 0 1
    Garmendia Galbete, Koro (EE LT) 6 15 1 0 22
    Garmendia Martínez, Xabier (EE LT) 8 14 11 15 48
    Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 3 3 4 6 16
    Garraio sailburuordea 0 2 1 1 4
    Gazteria eta Kirol sailburuordea 0 2 1 2 5
    Girbau García, Juan Carlos (SV-ES LT) 3 0 0 0 3
    Guimón Ugartechea, Julen (Misto-PP LT) 6 19 4 9 38
    Guridi Urrejola, José Ramón (EA LT) 7 27 4 12 50
    Gurruchaga Zapirain, José M.ª (SV-ES LT) 6 10 10 0 26
    Gurrutxaga Aizpeolea, Xabier (EE LT) 12 13 9 0 34
    Gómez Piñeiro, Javier (SV-ES LT) 2 1 0 0 3
    HABEko zuzendari nagusia 0 1 1 0 2
    Herrero Romero, Julio (SV-ES LT) 3 2 6 7 18
    Herrizaingo Saila, sailburua 3 4 1 5 13
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 7 4 4 3 18
    Hezkuntzako sailburuordea 2 3 4 0 9
    Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumen Saila, sailburua 2 1 2 2 7
    Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 1 0 0 0 1
    Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 3 7 5 5 20
    Industria eta Merkataritza Saila, sailburua 3 7 1 2 13
    Ingeniero Director del Plan General de Carreteras del País Vasco 0 0 1 0 1
    Ingurugiroaren Kalitatearen zuzendaria 0 2 1 0 3
    Ingurumeneko sailburuordea 0 4 1 4 9
    Intxaurraga Mendibil, Sabin (EA LT) 9 5 9 10 33
    Irusta Estala, Miren Agurne (EA LT) 0 5 1 0 6
    Justizia sailburuordea 0 1 1 0 2
    Komunikazio zuzendaria 0 0 0 1 1
    Kultura eta Turismo Saila, sailburua 4 7 2 3 16
    Kulturako sailburuordea 0 2 1 1 4
    Labayen Sansinenea, Ramón (NV LT) 0 5 4 0 9
    Ladrón de Guevara López de Arbina, Ernesto (GP SV) 0 0 0 2 2
    Lan eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 2 3 7 2 14
    Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 0 0 3 3
    Lehendakaritza, Justizia eta Autonomia Garapen Saila, sailburua 4 2 0 4 10
    Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni (NV LT) 3 4 4 0 11
    Llanos Ortiz de Landaluce, Armando (NV LT) 0 4 5 3 12
    Makua Zarandona, José M.ª (NV LT) 2 0 0 0 2
    Marco Tabar, Alfredo (Misto-CDS LT) 8 7 10 7 32
    Markiegi Candina, Xabier (EE LT) 5 4 10 7 26
    Martínez Pérez, Alfonso (SV-ES LT) 8 9 7 6 30
    Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 3 6 7 2 18
    Moreno Lombardero, Juan Miguel (SV-ES LT) 0 0 2 2 4
    Mosquera Mata, Pablo Alejandro (Mistoa-UA LT) 0 0 0 33 33
    Murua Arregui, Imanol (EA LT) 0 0 1 0 1
    Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 2 2 1 2 7
    Ogasun sailburuordea 0 2 1 0 3
    Ogasuna eta Finantzak Saila, sailburua 3 2 2 7 14
    Olarte Lasa, Gotzon (EA LT) 10 8 3 0 21
    Olaverri Zazpe, Javier (EE LT) 10 9 14 16 49
    Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 9 9 10 8 36
    Onaindia Nachiondo, Mario (EE LT) 4 8 6 2 20
    Orbe Garay, Isabel (NV LT) 3 6 2 6 17
    Orcajo García, Fidel (SV-ES LT) 4 5 10 8 27
    Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 0 3 5 9 17
    Ormazabal Ascasibar, Félix (NV LT) 0 2 1 1 4
    Ormazabal Zamakona, Francisco José (EA LT) 10 9 17 4 40
    Osasun eta Kontsumo sailburuordea 2 2 0 0 4
    Osasuna eta Kontsumo Saila, sailburua 9 9 3 12 33
    Poliziaren zuzendari nagusia 0 0 0 2 2
    Porres Azkona, Juan (EA LT) 13 11 7 9 40
    Presidente de la Asociación de Amigos de la República Árabe Saharaui Democrática de Euskadi 0 0 1 0 1
    Presidente de la Asociación de Familias de Desaparecidos Saharauis 0 0 1 0 1
    Presidente del Consejo Vasco de la Función Pública 0 0 0 1 1
    Pérez García, Alberto (SV-ES LT) 3 0 0 0 3
    Rector Magnífico de la UPV-EHU 0 0 1 0 1
    Redondo Terreros, Nicolás (SV-ES LT) 1 2 2 4 9
    Representante de la Asociación de Familias de Desaparecidos Saharauis 0 0 1 0 1
    Representante de la comunidad "Xavante" de Mato Grosso (Amazonia brasileña) 0 0 1 0 1
    Representantes Asociación "La Fundación" 0 0 1 0 1
    Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 18 19 8 9 54
    Ruiz de Gordejuela Urquijo, Pablo (EE LT) 21 23 16 13 73
    Sagastagoitia Monasterio, Josu (NV LT) 6 4 10 4 24
    Sainz Angulo, Carlos (Misto-CDS LT) 3 9 8 8 28
    Samaniego Izarra, Félix Leopoldo (SV-ES LT) 0 0 0 1 1
    Secretaria General de Política Lingüística 0 4 2 0 6
    Secretaria General del Instituto Vasco de la Mujer 0 0 1 0 1
    Secretario General Plan Europa 93 (Lehendakaritza) 0 0 1 0 1
    Secretario General de Comunicación y Relaciones Exteriores (Lehendakaritza) 0 0 1 0 1
    Secretario General de Drogodependencias 1 2 2 0 5
    Secretario del II Congreso Mundial Vasco 1 1 0 0 2
    Sáenz Castro, Rafael Cruz (SV-ES LT) 1 2 0 0 3
    Técnico de la Secretaría General de Política Lingüística 0 0 1 0 1
    Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea 0 2 1 0 3
    Vallejo de Olejua, Eduardo (NV LT) 7 2 0 0 9
    Viceconsejera de Sanidad y Consumo 0 0 1 2 3
    Viceconsejero de Administración Educativa 0 4 1 0 5
    Viceconsejero de Administración de industria y Comercio y Reestructuración 2 13 1 2 18
    Viceconsejero de Agricultura 3 2 1 1 7
    Viceconsejero de Economía y Planificación 0 0 1 0 1
    Viceconsejero de Energía y Recursos Minerales 0 3 1 0 4
    Viceconsejero de Obras Públicas 0 3 2 0 5
    Viceconsejero de Planificación 3 1 0 0 4
    Viceconsejero de Régimen Económico, Administración y Servicios 0 2 1 0 3
    Viceconsejero de Régimen Jurídico y Desarrollo Autonómico 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Turismo 0 3 0 0 3
    Viceconsejero para la Administración y Función Pública 0 3 1 0 4
    Villacián Peñalosa, Mercedes (EA LT) 10 13 6 0 29
    Zenarrutzabeitia Beldarrain, Idoia (NV LT) 2 4 2 3 11