• Guztiak
  • Bateraezintasunak
  • Diputazio Iraunkorra
  • EITBren Legebiltzar Kontrola
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontuak
  • Emakumea eta Gazteria
  • Erakundeak eta Herrizaingoa
  • Europako Gaiak eta Kanpo Harremanak
  • Gipuzkoako Foru Zibila aldatzeko
  • Giza Eskubideak eta Herritarren Eskaerak
  • Hezkuntza eta Kultura
  • Industria, Merkataritza eta Turismoa
  • Lana eta Gizarte Gaiak
  • Lurralde Antolamendua, Garraioa eta Ingurumena
  • Nekazaritza eta Arrantza
  • Osasuna
  • Presako Legegintza, Araudia eta Gobernua
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    1998199920002001Guztira
    --- 0 1 4 0 5
    Agirre Ruiz, Esther (EH LT) 0 1 1 0 2
    Altzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 19 9 0 28
    Alzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 3 0 0 3
    Antigüedad Auzmendi, Iñaki (EAB LT) 0 3 0 0 3
    Antigüedad Auzmendi, Iñaki (EH LT) 0 2 1 0 3
    Antxustegi Urkiaga, Karmele (EA LT) 0 40 36 2 78
    Arabako Nahitaezko Desjabetzeko Lurralde Epaimahaiko lehendakaria 0 0 1 0 1
    Araniguría Rodrigo, Juan Carlos (PV-ETP LT) 0 0 3 0 3
    Ararteko 0 2 2 0 4
    Ararteko, funtziotako arartekoa 0 0 1 0 1
    Ares Taboada, Rodolfo (SV-ES LT) 0 27 11 0 38
    Arraibi Iza, Mikel (NV LT) 0 1 5 0 6
    Arrantza sailburuordea 0 2 0 0 2
    Arregi Aranburu, Joseba (NV LT) 0 12 12 0 24
    Asiain Ayala, Carmen (SV-ES LT) 1 21 22 1 45
    Astibia Legorburu, Aurkene (EH LT) 0 5 4 0 9
    Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 0 8 6 0 14
    Auzitegiko Administrazioarekiko Auzietako saleko lehendakaria. 0 1 0 0 1
    Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 0 4 3 0 7
    Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 1 15 8 0 24
    Batzordeko lehendakaria 0 53 41 0 94
    Beltrán de Heredia Arroniz, Estefanía (NV LT) 0 2 7 0 9
    Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (Misto-FA LT) 0 35 53 3 91
    Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (Mistoa-UA LT) 0 1 0 0 1
    Bilbao Barandica, Izaskun (NV LT) 0 23 19 2 44
    Bilboko Portuko Agintaritzako lehendakaria 0 0 1 0 1
    Bilboko epaileen dekanoa 0 1 0 0 1
    Bizkaiko Nahitaezko Desjabetzeko Lurralde Epaimahaiko lehendakaria 0 0 1 0 1
    Bizkaiko Probintzi Auzitegiko lehendakaria 0 0 1 0 1
    Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 0 16 1 0 17
    Celaá Diéguez, M.ª Isabel (SV-ES LT) 0 19 21 0 40
    Coordinador General de Paz y Tercer Mundo 0 0 1 0 1
    Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 0 21 14 0 35
    Delegado Internacional de la Autoridad Nacional Palestina 0 0 1 0 1
    Director Gerente de Egailan 0 0 2 0 2
    Director de Cooperación al Desarrollo del Gobierno Vasco 0 0 1 0 1
    Director de Empleo y Formación 0 0 2 0 2
    Director de Ordenación e Investigación del Medio Rural 0 0 1 0 1
    Director de Planificación y Evaluación Sanitaria 0 1 0 0 1
    Director de Planificación y Políticas Comunitarias 0 0 1 0 1
    Director de Política e Industria Agroalimentaria 0 1 0 0 1
    Director de Servicios Generales del Departamento de Agricultura y Pesca 0 1 0 0 1
    Director de Servicios Generales del Departamento de Industria, Comercio y Turismo 0 1 0 0 1
    Director de Servicios del Departamento de Transportes y Obras Públicas 0 1 0 0 1
    Director de la División de Asistencia Sanitaria del Servicio Vasco de Salud-Osakidetza 0 2 0 0 2
    Director del Centro Palestino de Derechos Humanos de Gaza 0 1 0 0 1
    Directora de Presupuestos y Gestión Económica del Departamento de Educación, Universidades e Investigación 0 1 0 0 1
    Directora de Servicios del Departamento de Interior 0 1 0 0 1
    Directora de la División de Recursos Humanos de Osakidetza 0 0 1 0 1
    Directora del Instituto Vasco de Estadística 0 1 1 0 2
    Directora del Instituto Vasco de la Mujer 0 7 7 0 14
    Drogomenpekotasunerako idazkaria 0 1 0 0 1
    Díez González, Rosa M.ª (SV-ES LT) 0 6 0 0 6
    EITBko zuzendari nagusia 0 9 8 0 17
    Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 0 1 2 0 3
    Ekonomia, Aurrekontu eta Kontrol Ekonomikoko sailburuordea 0 1 0 0 1
    Elorrieta Garcia, Javier M.ª (SV LT) 0 12 6 0 18
    Elosua Sánchez, José María (EAB LT) 0 1 3 0 4
    Elosua Sánchez, José María (EH LT) 0 3 0 0 3
    Euskadiko Eskola Kontseiluko lehendakaria 0 1 0 0 1
    Euskal Autonomia Erkidegoaren ordezkari den senataria 0 0 1 0 1
    Euskal Autonomia Erkidegoko Gazteriaren Kontseiluko lehendakaria 0 0 2 0 2
    Euskal Herriko Auzitegi Nagusia, lehendakaria 0 1 0 0 1
    Euskal Herriko Auzitegi Nagusiko lehendakaria 0 0 1 0 1
    Euskal Herriko Poliziaren Ikastegiko zuzendaria 0 1 0 0 1
    Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 0 16 0 0 16
    Ex-coordinador del Programa de Ayuda Humanitaria para Iraq 0 0 1 0 1
    Galdos Irazabal, Iñaki (EA LT) 0 23 23 0 46
    García Hidalgo, Víctor (SV-ES LT) 0 26 12 2 40
    García Rico, M.ª Eugenia (PV-ETP LT) 0 4 10 0 14
    Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 0 9 7 0 16
    Gipuzkoako Nahitaezko Desjabetzeko Lurralde Epaimahaiko lehendakaria 0 0 1 0 1
    Goikoetxea Labaka, Yon (EA LT) 0 22 26 0 48
    Goirizelaia Ordorika, Jone (EH LT) 0 17 15 0 32
    González Zorrilla, José María (NV LT) 0 5 7 0 12
    González de Txabarri Miranda, Gema (NV LT) 0 10 16 0 26
    Gordejuela Kortazar, Kepa (EH LT) 0 6 8 0 14
    Guevara Saleta, Javier (NV LT) 1 1 1 0 3
    Guggenheim Bilbaoko Partzuergoko zuzendari-gerenteariak 0 0 1 0 1
    Herrizaingo Saila, sailburua 0 28 13 2 43
    Herrizaingo saileko Baliabide Orokorren zuzendaria 0 1 0 0 1
    Herrizaingo-sailburuordea 0 1 0 0 1
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 0 10 5 0 15
    Hezkuntzako sailburuordea 0 1 1 0 2
    Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 0 14 10 0 24
    Hueso Abancens, Ricardo (PV-ETP LT) 0 1 11 1 13
    Industria, Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 0 15 2 1 18
    Ingurumenaren sailburuordea 0 1 0 0 1
    Jaurlaritzako Lehendakariordea 0 1 2 0 3
    Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua 0 11 6 0 17
    Jefe del Servicio de Asistencia Psiquiátrica y Salud Mental de Osakidetza 0 0 1 0 1
    Juaristi Lizarralde, Juan M.ª (NV LT) 0 24 14 0 38
    Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia 0 0 1 0 1
    Kultur Saila, sailburua 0 8 4 0 12
    Kultura, Gazteria eta Kiroletako sailburuordea 0 1 1 0 2
    Lafuente Orive, María José (PV-ETP LT) 0 5 7 0 12
    Lan eta Gizarte Segurantzako zuzendaria 0 2 1 0 3
    Laneko eta Gizarte Segurantzako sailburuordea 0 1 2 0 3
    Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 27 22 3 52
    Lehendakaritzako idazkaria 0 1 0 0 1
    Lurralde Antolamendu eta Ingurugiro sailburua 0 3 5 0 8
    Lurralde Antolamendu, Etxebizitza eta Ingurugiro sailburuordea 0 1 1 0 2
    Lurralde Plangintza eta Ingurumen Saila, sailburua 0 1 0 0 1
    López de Guereñu Ansola, Nuria (NV LT) 0 7 7 1 15
    López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 0 20 14 2 36
    López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 0 7 0 0 7
    Machin Esposito, Gonzalo (PV-ETP LT) 0 16 15 1 32
    Madrazo Lavín, Javier (Mistoa-IU LT LT) 0 39 57 2 98
    Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 0 15 16 0 31
    Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 0 22 15 0 37
    Menchú, Rigoberta 0 0 1 0 1
    Miembro de la Cátedra Unesco 0 0 1 0 1
    Ministra de Cultura y Deporte saharaui 0 0 1 0 1
    Mosquera Mata, Pablo Alejandro (FA LT) 0 0 2 0 2
    Mosquera Mata, Pablo Alejandro (Misto-FA LT) 0 17 14 0 31
    Nafarrate Kortabarria, Iñaki (NV LT) 0 3 2 0 5
    Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 0 8 7 2 17
    Nekazaritza eta Landa Garapeneko sailburuordea 0 1 0 0 1
    Obispo de la Diócesis de Quibdó 0 0 1 0 1
    Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 0 6 4 0 10
    Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 0 14 12 1 27
    Ortega Cachón, Iñaki (PV-ETP LT) 0 25 17 0 42
    Osakidetzako zuzendari nagusia 0 6 3 0 9
    Osalaneko zuzendaria 0 3 1 0 4
    Osasun Publikoko zuzendaria 0 5 0 0 5
    Osasun Saila, sailburua 0 11 10 1 22
    Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 0 20 16 1 37
    Parke teknologikoen presidentea. (Lazkano Brotons) 0 1 0 0 1
    Parlamentaria saharaui 0 0 1 0 1
    Peña Somavilla, Rakel (ABGSA LT) 0 1 1 0 2
    Peña Somavilla, Rakel (EH LT) 1 12 1 0 14
    Piñol Olaeta, Elixabete (NV LT) 0 14 5 0 19
    Presidenta de AFESIP 0 0 1 0 1
    Presidenta de la Asociación Madres de la Plaza de Mayo 0 1 0 0 1
    Presidenta de la Asociación de Daño Cerebral Adquirido de Euskadi 0 0 1 0 1
    Presidenta de la Asociación de Daño Cerebral Adquirido de Álava 0 0 1 0 1
    Presidenta del Consejo de Mujeres Afganas 0 0 1 0 1
    Presidente de Hirugarren Mundua eta Bakea 0 0 1 0 1
    Presidente de la Casa del Tíbet de Barcelona 0 0 1 0 1
    Presidente del Congreso de Jóvenes Tibetanos 0 1 0 0 1
    Presidente del Consejo Económico y Social Vasco 0 2 1 0 3
    Presidente del Consejo de la Juventud de Euskadi 0 1 0 0 1
    Presidente del Parlamento del Kurdistán 0 0 1 0 1
    Presidente del Tribunal Vasco de Cuentas Públicas/Herri Kontuen Euskal Epaitegia 0 1 1 0 2
    Quiroga Cia, Arantza (PV-ETP LT) 0 11 7 0 18
    Representante de Alboan 0 1 0 0 1
    Representante de CC.OO. 0 1 0 0 1
    Representante de CONFEBASK 0 1 0 0 1
    Representante de Cáritas Diocesanas 0 1 0 0 1
    Representante de ELA 0 1 0 0 1
    Representante de Eskabide 0 1 0 0 1
    Representante de Ingenieros para la Cooperación 0 1 0 0 1
    Representante de LAB 0 1 0 0 1
    Representante de SOS Racismo-Araba 0 1 0 0 1
    Representante de SOS Racismo-Bizkaia 0 1 0 0 1
    Representante de SOS Racismo-Gipuzkoa 0 1 0 0 1
    Representante de UGT 0 1 0 0 1
    Representante de la Comisión de Ayuda al Refugiado en Euskadi 0 0 1 0 1
    Representante del "Movimiento Sin Tierra" de Brasil 0 0 1 0 1
    Representantes de Senideak 0 1 0 0 1
    Representantes de la Asociación Bidasoaldeko Emakumeak 0 1 0 0 1
    Representantes de la Asociación Juana Mugarrietakoa 0 1 0 0 1
    Representantes de la Plataforma de Euskal Herria de Organizaciones Feministas y Grupos de Mujeres por la Marcha Mundial de Mujeres del 2000 0 0 1 0 1
    Representantes de la Plataforma de Solidaridad con Colombia de Vitoria-Gasteiz 0 1 0 0 1
    Representantes de la UPK (Unión Patriótica del Kurdistán) 0 0 1 0 1
    Representantes de las Brigadas Internacionales de Paz 0 0 1 0 1
    Representantes de mujeres de Irún 0 1 0 0 1
    Representantes del Comité de empresa de Daewoo 0 1 0 0 1
    Responsable de Paz y Tercer Mundo en Colombia 0 0 1 0 1
    Responsables de Solidaridad Internacional-Nazioarteko Elkartasuna 0 0 1 0 1
    Rodríguez Barahona, María Teresa (SV-ES LT) 0 33 35 2 70
    Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 0 16 16 0 32
    Sainz de la Maza Arrola, Karmelo (NV LT) 0 4 0 0 4
    Salaberria Sansinenea, Jon (EH LT) 0 1 0 0 1
    Salazar de Andrés, Antonio (PV-ETP LT) 0 4 8 0 12
    Sangroniz Aguirrebeitia, Yolanda (NV LT) 0 0 1 0 1
    Secretaria General del Instituto Vasco de la Mujer 0 1 0 0 1
    Secretario General del Consejo Económico y Social Vasco 0 0 1 0 1
    Secretario Social de la Diócesis de San Sebastián 0 1 0 0 1
    Solaguren Santamaría, Covadonga (NV LT) 0 11 17 0 28
    Totorica Izaguirre, Carlos (SV-ES LT) 0 2 5 1 8
    Turismoko zuzendaria 0 1 0 0 1
    UAGAko idazkaria orokorra 0 0 2 0 2
    UPV/EHUko errektorea 0 2 0 0 2
    Unzalu Pérez de Eulate, María del Pilar (SV-ES LT) 0 0 8 0 8
    Uribarren Axpe, Rafael (NV LT) 0 23 11 3 37
    Urkullu Renteria, Iñigo (NV LT) 0 1 0 0 1
    Usandizaga Rodríguez, M.ª José (PV-ETP LT) 0 1 0 0 1
    Usín Fernández, Koldo (Mistoa-IU LT LT) 0 44 20 1 65
    Viceconsejera de Asuntos Sociales 0 1 1 0 2
    Viceconsejera de Comercio y Consumo 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Administración y Régimen Económico del Departamento de Sanidad 0 2 1 0 3
    Viceconsejero de Administración y Servicios del Departamento de Educación, Universidades e Investigación 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Competitividad 0 1 0 0 1
    Viceconsejero de Hacienda y Finanzas 0 0 1 0 1
    Viceconsejero de Planificación y Ordenación Sanitaria 0 5 0 0 5
    Viceconsejero de Turismo 0 1 0 0 1
    Vicepresidente de UAGA 0 0 1 0 1
    Zabaleta Areta, M.ª Gemma (SV-ES LT) 0 28 27 0 55
    Zuzentza, Lan eta Gizarte Segurantzako sailburua 0 18 14 0 32
    de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 0 48 29 2 79